Jovision JVS-N917-WF 3MP Full-Color Video & Audio Wi-Fi
-3%
Price in Bangladesh
৳4,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jovision JVS-N917-WF Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ JVS-N917-WF |
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.9" 3MP CMOS Sensor |
| Lens | 4mm |
| Video Resolution | 2304 x 1296p |
| Signal System | Wi-Fi |
| Day / Night | Color |
| IR | Up to 30 Meters |
| Connectivity | IP Camera |
| Waterproof / Dustproof | IP67 |
| CCTV Housing | Bullet |
| Power Supply | DC12V |
| Other Features | Online View or Mobile Apps |
📖 Overview
Jovision JVS-N917-WF is a high-tech full-color network camera with 1/2.9" 3MP CMOS sensor. This camera supports humanoid detection and has built-in mic and speaker. Also designed with Video Quality Catalyst (VQC) technology. This camera is IP67 Ingress Protection so it is suitable for indoor and outdoor use.It has an SD Card port which will support 512GB memory, so it can store daily videos.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-N917-WF 3MP Full-Color Video & Audio Wi-Fi and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★