HP ProBook 445 G9 Ryzen 7 5825U 16GB RAM Laptop
-44%
Price in Bangladesh
৳53,500
from 1 seller
The lowest price of HP in Bangladesh is ৳53,500 only. Buy HP at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 45%
৳97,000
৳ 53,500
📋 HP Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | HP |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | AMD Ryzen 7 5825U |
| Processor Speed | Base Clock 2.7GHz, Up to 4.7GHz, 8-Core, 16MB Cache |
| Screen Size | 14 Inch FHD+ WUXGA IPS, anti-glare, 400 nits, 100% sRGB Display |
| RAM | 16GB DDR5 4800MHz |
| Hard Disk | 512GB PCIe NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 680M Graphics |
| Audio/Speaker | Audio by Bang & Olufsen, dual stereo speakers, 3 multi array microphone |
| Networking | Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card |
| Webcam | 720p HD privacy camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell, 51 Wh Li-ion |
| Keyboard | Spill-Resistant |
| Software | Windows |
| Extra Slot | 2 SODIMM Memory Slot |
| Dimensions (W x D x H) | 32.19 x 21.39 x 1.99 cm |
| Series | HP Probook |
📖 Overview
HP ProBook 445 G9 laptop is a powered by AMD Ryzen 7 5825U processor with AMD Radeon 680M graphics. The laptop comes with 14 Inch display that features FHD+, WUXGA IPS panel, anti-glare, 400 nits brightness, 100% sRGB display. It has Realtek Wi-Fi 6 RTL8852BE 2 x 2 and Bluetooth V5.3 wireless card for network connectivity. This laptop has 16GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity.
Be the first to review
Share your experience with HP ProBook 445 G9 Ryzen 7 5825U 16GB RAM Laptop and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★