Jovision JVS-N933-KDL-PE 3MP Full Color Dome IP Camera
Price in Bangladesh
৳3,200
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Jovision JVS-N933-KDL-PE Full Specification
| Item | CCTV Camera |
|---|---|
| Model | ✅ JVS-N933-KDL-PE |
| Brand | Jovision |
| CCTV Type | Fixed |
| Sensor | 1/2.9″ 3MP CMOS Sensor |
| White Balance | Automatic |
| Lens | Lens 2.8mm/F2.0 |
| Video Resolution | 2304x1296 |
| Signal System | LAN |
| Day / Night | Full Color |
| IR | 30m |
| Connectivity | IP Camera |
| CCTV Housing | Dome |
| Power Supply | DC12V |
📖 Overview
Jovision JVS-N933-KDL-PE is a full-color PoE IP security camera. This camera comes with many helpful features like human detection, an audio built-in microphone, automatic exposure control, 3D DNR image enhancement, and automatic day and night mode switching. Also, it can automatically light up when humans arrive and light off when people leave.
Be the first to review
Share your experience with Jovision JVS-N933-KDL-PE 3MP Full Color Dome IP Camera and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★