Joykaly YG-8002S SMD Solar Charging Light
-30%
Price in Bangladesh
৳899
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Joykaly YG-8002S Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ Joykaly YG-8002S |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Charger |
| Light Size | 8 x 8 x 20cm |
| Output Wattage | 14W |
| Light Source | 80SMD |
| Lamp Life | 100000 hours |
| Power Source | Solar |
| Battery | 2400mAh Capacity |
| Charge Back-up | 8 hours |
📖 Overview
Jaykali YG-8002S is a solar charging light that uses an SMD-LED chip and you can use more than 100000 hours. Comes with AC charging port, and solder interface, and a DC 6V charging mode. This light is suitable for camping, household, emergency repair, and other work time use.
Be the first to review
Share your experience with Joykaly YG-8002S SMD Solar Charging Light and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★