Desktop PC Core i5 3rd Gen 4GB RAM 120GB SSD Hard Disk
-6%
Price in Bangladesh
৳5,600
from 1 seller
The lowest price of Desktop pc core i5 3rd gen 4gb ram 120gb ssd hard disk in Bangladesh is ৳5,600 only. Buy Desktop pc core i5 3rd gen 4gb ram 120gb ssd hard disk at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
Save 7%
৳6,000
৳ 5,600
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Generation |
| Processor Speed | Up to 3.20 GHz |
| Main Board | Esonic-H61 with HDMI |
| Monitor | Not Included |
| RAM | 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) |
| Hard Disk | 120GB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 2GB Build In On HD Board Graphic |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | ATX Strong Casing |
| Software | Windows 10 64 Bit Pro |
📖 Overview
This Desktop PC comes with some amazing features such as it has Intel Core i5 3rd generation processor, up to 3.20 GHz processor speed, Esonic-H61 motherboard with HDMI, 4GB DDR3 ( 1600 MHz ) RAM, 120GB SSD Hard Disk, 2GB build-in HD board graphics, Windows 10 64 Bit Pro software, and ATX strong casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 4GB RAM 120GB SSD Hard Disk and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★