JPE E100F1A 100" 4K Voice Control Android Google TV
-18%
Price in Bangladesh
৳439,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 JPE E100F1A Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ JPE E100F1A |
| Screen Size | 100" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K UHD |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 6.5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:01:00 |
| Brightness | 180±10% nits |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Stereo speakers (2 x 10W), Dolby Audio |
| Connectivity | HDMI, USB 2.0, AV Input, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth |
| Remote | Voice control system |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This JPE E100F1A TV comes with operating Android version 11. It offers MediaTek MT8696 chipset with Quad-core Cortext-A55 CPU clocked at up to 2.0 GHz so, it provides good performance while running. Also, this TV offers a 4K widescreen LED display that supports 1.07 billion colors, 60Hz refresh rate, and 4:3, 14:9 super zoom. Moreover, it has 2GB DDR3 RAM and 16GB Flash ROM storage.
Be the first to review
Share your experience with JPE E100F1A 100" 4K Voice Control Android Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★