JPE E65Y71D 65" 4K Voice Control Google TV
-17%
Price in Bangladesh
৳71,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 E65Y71D Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ E65Y71D |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | Full HD (1920 x 1080), 4K UHD (3840x2160) for higher-end models |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 8ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | 180±10% nits |
| TV Tuner | Yes |
| Sound | Yes |
| Connectivity | 4 (HDMI 2.0)<br>2 (USB) UFS 3.0 |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Android |
| Dimension | Without Stand: 1889.6 x 89.4 x 1086.6 mm |
| Other Features | Authorized Google TV |
📖 Overview
This JPE 65" E65Y71D 4K Voice Control Google TV comes with a amazing Quad-core Cortext-A55 CPU clocked at up to 2.0 GHz speed processor with 2GB RAM and 16GB ROM. It has DLED 4K display with full HD (1920 x 1080) resolution and 4K UHD (3840x2160) resolution for higher-end models. It has some fantastic connectivity features such as HDMI Ports, USB Ports, AV Input, Ethernet Port, Wi-Fi, and Bluetooth.
Be the first to review
Share your experience with JPE E65Y71D 65" 4K Voice Control Google TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★