Jvco DF1LSM 43" 4K Android Television
Price Range in Bangladesh
from
৳24,990
to
৳26,500
across 2 sellers
The lowest price of Jvco DF1LSM 43" in Bangladesh is ৳24,990 only. Buy Jvco DF1LSM 43" at the best price from BDStall. There are currently 2 sellers available. Prices range up to ৳26,500 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 2 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 24,990
Gulistan, Dhaka
Save 7%
৳28,500
৳ 26,500
📋 Jvco DF1LSM 43" Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ DF1LSM 43" |
| Brand | Jvco |
| Screen Size | 43 Inches IPS Capacitive |
| Panel | Flat |
| Resolution | 2160 x 3840, 4K Display |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 3D |
| Response Time | 5 ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | Live Color |
| TV Tuner | Automatic digital control |
| Sound | Front Stereo Speaker High Powerful Sound Bar |
| Connectivity | HDMI, USB, VGA, LAN, Wi-Fi |
| Remote | Basic Smart Remote Voice Control Air Mouse |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Jvco DF1LSM 43-inch UHD television runs with the Android operating system. It includes 2GB of RAM and ROM 16GB of storage. It supports google assistant and is compatible with Wi-Fi connectivity. This TV supports the video formats MPEG, AVI, MOV, MKV, DAT, MP4, and VOB and is also compatible with apps from the Google Play Store as well as Facebook, Messenger, and YouTube player, among other social networking sites. This tv is wall-mounted and has thunder protection.
Be the first to review
Share your experience with Jvco DF1LSM 43" 4K Android Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★