Jvco DF1LSM 75" UHD Android Television
Price in Bangladesh
৳83,000
from 1 seller
The lowest price of Jvco DF1LSM in Bangladesh is ৳83,000 only. Buy Jvco DF1LSM at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Mirpur, Dhaka
৳ 83,000
📋 Jvco DF1LSM Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ DF1LSM |
| Brand | Jvco |
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 10000:1 |
| Brightness | Live color |
| TV Tuner | Digital and Analog |
| Sound | 10W + 10W sound output & 2-channel speaker |
| Connectivity | HDMI, USB, LAN, Wi-Fi |
| Remote | Voice control |
| Operating System | Android |
📖 Overview
Jvco DF1LSM 75-inch UHD television runs with the Android operating system. It includes 2GB of RAM and 16GB of storage. This TV supports the video formats MPEG, AVI, MOV, MKV, DAT, MP4, and VOB and is compatible with apps from the Google Play Store as well as Facebook, Messenger, and the YouTube player, among other social networking sites.
Be the first to review
Share your experience with Jvco DF1LSM 75" UHD Android Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★