JVCO G22F 65″ Google LED TV
Price in Bangladesh
৳65,000
from 1 seller
The lowest price of Jvco G22F in Bangladesh is ৳65,000 only. Buy Jvco G22F at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Pallabi, Dhaka
৳ 65,000
📋 Jvco G22F Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ G22F |
| Brand | Jvco |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K (3840 x 2160) |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 6.5 ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 5000:1 |
| Brightness | 250cd/m2 |
| Sound | Stereo Speaker |
| Operating System | Android |
📖 Overview
This JVCO G22F 65″ Google LED TV comes with some amazing picture modes such as User, Standard, Vivid, Sport, Movie, Game, and Energy Saving. It is a 4K (3840 x 2160) resolution LED TV with flat panel and has a 6.5 ms response time. With its ARM Advanced Multi-Core Cortex CA55 CPU & ARM Advanced Multi-Core Mali G31 Graphics gives a smooth performance. Moreover, it has a lots of functionalities like Netflix, Youtube, Google Play, Google Assistant, Amazon Prime Video, Shopping Mode, Chromecast, Multi-Picture Modes and has 2G Byte DDR3 RAM with 32G Byte Flash ROM.
Be the first to review
Share your experience with JVCO G22F 65″ Google LED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★