Kakusiga KSC-832 Neckband Wireless Headset
-22%
Price in Bangladesh
৳1,700
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 KSC-832 Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ KSC-832 |
| Headphone Type | Neckband |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.3 + EDR |
| Bluetooth Distance | 10M |
| Impedance | 32Q |
| Sensitivity | 106dB |
| Frequency | 2.40 - 2.48KHz |
| Battery Capacity | 800mAh |
| Audio Play Time | 25 hour |
| Charging Time | 2.5 hour |
| Standby Time | 600 hour |
| Weight | 44g |
| Dimension | 350 x 120 x 12mm |
📖 Overview
This Kakusiga KSC-832 Neckband is a wireless headset that has two 12mm copper ring speakers that ensure clear sound quality. It offers an 800mAh battery capacity that takes time to charge about 2.5 hours and provides about 25 hours of music time. It can be connected to mobile phones, computers, and other Bluetooth-related devices and works up to 10 meters of distance.
Be the first to review
Share your experience with Kakusiga KSC-832 Neckband Wireless Headset and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★