Desktop PC Core i5 3rd Gen 19" LED Monitor
-12%
Price in Bangladesh
৳13,799
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.20GHz, 4MB Cache |
| Main Board | Gigabyte GA-H61M-DS2 |
| Monitor | Used Samsung 19" LED |
| RAM | AData 8GB DDR3 1600MHz |
| Hard Disk | Used Hitachi 1 TB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In 4GB |
| Optical Drive | Yes |
| Networking | LAN, USB, Wi-Fi |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Casing | SkyView ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC features Gigabyte GA-H61M-DS2 motherboard, intel Core i5 3rd generation processor, AData 8GB DDR3 RAM, Hitachi 1 TB SDD, Samsung 19" LED monitor, and SkyView ATX casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i5 3rd Gen 19" LED Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★