Kamasonic SK-9092 Bluetooth Speaker
-3%
Price in Bangladesh
৳13,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kamasonic SK-9092 Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ SK-9092 |
| Brand | Kamasonic |
| Material | Wooden Body |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Subwoofer |
| Total Speaker | 4 : 1 Speaker |
| Total Power | 220V, 50Hz |
| Subwoofer | Powerful 2+2 10" Woofer Driver |
| Audio Input | Bluetooth & Wired |
| Frequency | 20Hz - 20KHz |
| Remote Control | Yes |
| Power Source | Electric |
| Memory Card | SD Card |
| Microphone | Wireless Microphone |
| Dimension | 80.8 x 32.1cm |
📖 Overview
This Kamasonic SK-9092 is a Bluetooth speaker that comes with Bluetooth & wired audio input. It offers 4 speakers with high-quality transformer sound technology that provides deep sound and reflex bass speakers. Also, it supports USB, SD, FM Radio, MP3 as well as SD Card. Moreover, it can be used by connecting desktop, TV, mobile, and other devices.
Be the first to review
Share your experience with Kamasonic SK-9092 Bluetooth Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★