Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM 500GB HDD
-6%
Price in Bangladesh
৳29,999
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Desktop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i7-3770K 3rd Gen |
| Processor Speed | 3.40-GHz |
| Main Board | Gigabyte GA H61M-DS2 |
| Monitor | HP 22" LED |
| RAM | AData 16GB DDR3 |
| Hard Disk | 500GB |
| Disk Type | HDD |
| Graphics Card | Built-In 8GB Graphic |
| Audio / Speaker | HD Realtek Port Sound |
| Networking | 100 / 1000Mbps |
| Keyboard | N/A |
| Mouse | N/A |
| Modem | 2G / 3G / 4G Supported |
| Casing | Sky View ATX Casing |
| Software | Windows |
📖 Overview
Desktop PC has Intel Core i7 3rd generation processor, AData 16GB of DDR3 RAM with 1600 MHz speed, 500GB hard disk drive, Gigabyte GA H61M-DS2 motherboard, and ATX standard Sky View casing.
Be the first to review
Share your experience with Desktop PC Core i7 3rd Gen 16GB RAM 500GB HDD and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★