Kemei KM-031 Hair Clipper
Price in Bangladesh
৳790
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-031 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-031 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Blade | Stainless Steel |
| Cutting Length | 3, 6 & 9 mm |
| Power | 5W |
| Voltage | 100-240V |
| Working Time | 60 Minutes |
| Charging Time | 7 hours |
| Washable | No |
📖 Overview
The Kemei KM-031 trimmer uses a powerful motor and a low noise level. It has 3 combs 3, 6, and 9 mm to choose the suitable length for you. The rechargeable battery is provided which enables 60 minutes of run time on a single charge. Convenient and easy-to-use clipper for perfect results.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-031 Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★