Kemei KM-1257 Professional Hair Clipper
Price in Bangladesh
৳1,600
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-1257 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-1257 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Stainless Steel Blade |
| Blade | Skin Friendly Blades |
| Cutting Length | 1, 2, and 3 mm |
| Battery | 1200mAh Lithium Battery |
| Working Time | 120 mins |
| Charging Time | 2 hours |
| Washable | No |
| Dimension | 3 x 4 x 15cm |
| Weight | 139gm |
📖 Overview
Kemei-1257 is a Professional hair trimmer with 3 cutting lengths including 1mm, 2mm, and 3mm sizes. It charges in two hours and works for up to 120 minutes. It was Stainless steel blades and It works with Skin-friendly blades. Also, it has an LED light that indicates charging, and on and off status.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-1257 Professional Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★