Kemei KM-1313 Professional Hair Clipper
Price in Bangladesh
৳1,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-1313 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-1313 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Stainless Steel and ABS |
| Blade | Stainless Steel |
| Cutting Length | 0.25 - 4 mm |
| Battery | 500mAh |
| Power | 5W |
| Voltage | 100-240V |
| Working Time | 60 Minutes |
| Charging Time | 90 Minutes |
| Washable | No |
| Dimension | 4 x 15.7 cm |
📖 Overview
This Kemei KM-1313 professional hair clipper comes with a digital display and excellent features. It includes different sizes of hair-cutting clips from 0.25 to 4mm. The trimmer's strong magnetic motor operates silently and can run for 60 minutes on a single charge. The Kemei KM-1313 trimmer charges very quickly due to its fast charging system.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-1313 Professional Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★