Kemei KM-233 Professional Beard & Hair Cutting Trimmer
-20%
Price in Bangladesh
৳1,599
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei km-233 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ km-233 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Blade | Stainless Steel |
| Battery | 900mAh lithium |
| Power | AC, 3W |
| Voltage | 110-220V |
| Working Time | 150 minutes |
| Charging Time | 2 hours |
| Washable | Yes |
| Dimension | 4.6 x 15.6cm |
📖 Overview
This Kemei KM-233 trimmer is suitable for both hair & beard cutting. It comes with a 900mAh lithium battery, stainless steel blade, 150 minutes of maximum run time, 2 hours of charging time, and 4 different sizes of comb.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-233 Professional Beard & Hair Cutting Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★