Kemei KM-2600 Precision Cordless Electric Hair Clipper
-26%
Price in Bangladesh
৳1,850
from 1 seller
The lowest price of Kemei KM-2600 in Bangladesh is ৳1,850 only. Buy Kemei KM-2600 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
3 years parts
Save 26%
৳2,500
৳ 1,850
📋 Kemei KM-2600 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-2600 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | ABS + Stainless Steel |
| Blade | Stainless Steel Blade |
| Cutting Length | 3mm, 6mm, 9mm, 10mm & 13mm |
| Battery | Built-in 2200mAh Li-ion battery |
| Power | 9W |
| Voltage | 100 -240V |
| Working Time | 120 Minutes |
| Charging Time | 60 Minutes |
| Dimension | 19.5 x 5.5 cm |
📖 Overview
The Kemei KM-2600 precision is a cordless electric hair clipper that features a powerful low-age motor, self-sharpening precision blades & guide combs that allow smooth and comfortable haircuts with the push of a button. It comes with 5 different size guide combs that help to cut hair & beard in different shapes with 3mm, 6mm, 9mm, 10mm & 13mm comb sizes. Besides, it has a powerful motor that provides high rotation speed.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-2600 Precision Cordless Electric Hair Clipper and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★