Kemei KM-2605 3-Temperature Control Hair Dryer
-40%
Price in Bangladesh
৳1,199
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-2605 Full Specification
| Item | Hair Dryer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-2605 |
| Brand | Kemei |
| Heat Setting | Cold, Warm & Hot |
| Nozzle Type | Air collecting &scattering |
| Motor | AC |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Material | ABS Plastic |
| Power Consumption | 750W |
| Voltage | 210-240V |
| Dimension | 24 x 18cm |
📖 Overview
This Kemei KM-2605 professional hair dryer comes with hot and cold flow options for drying hair. It has an easy-to-operate function and has a 750-watt power heating element. And it uses a maximum of 750 watts of power. Besides, it has 3 temperature control systems of cool, warm & hot modes. So, users can choose the required option to get their benefits. Additionally, the hair dryer includes a low noise function, overheating protection & a comfortable grip to hold the dryer comfortably.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-2605 3-Temperature Control Hair Dryer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★