Kemei Km-2628 Hair Trimmer
-30%
Price in Bangladesh
৳2,499
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemei KM-2628 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-2628 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Hair & Beard |
| Material | Metal |
| Blade | Stainless Steel |
| Battery | 2000mAh, li-ion Battery |
| Power | 5W |
| Voltage | 110-240V |
| Working Time | 180 Minutes |
| Charging Time | 3 Hours |
| Low Battery Indicator | Yes |
| Dimension | 3.54 x 1.77 inches |
📖 Overview
This Kemei KM-2628 is a professional hair trimmer. This trimmer has four cutting lengths which are 3mm, 6mm, 10mm, and 13mm. It comes with a Lithium 2000mAh lithium battery that has a 3-hour fast charge and can cut hair for up to 180 minutes. It can be used either cordless or corded. This trimmer has an adjustable cutting head and stainless steel blade, preventing skin irritation, very sharp so don't pull while cutting.
Be the first to review
Share your experience with Kemei Km-2628 Hair Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★