Kemei KM-3018 Lady Shaver
-19%
Price in Bangladesh
৳850
from 1 seller
The lowest price of Kemei KM-3018 in Bangladesh is ৳850 only. Buy Kemei KM-3018 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Creass Mart
ChawkBazar, Dhaka
Save 19%
৳1,050
৳ 850
📋 Kemei KM-3018 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-3018 |
| Brand | Kemei |
| Type | Digital |
| Application | Lady Shaver |
| Material | Metal + Plastic |
| Power | 2W |
| Voltage | AC 110-240V |
| Working Time | 40 Minute |
| Charging Time | 8 Hour |
| Dimension | Approx. 14 x 4 x 3cm |
| Weight | 0.095 Kg |
📖 Overview
Kemei KM-3018 Lady Shaver is a convenient grooming tool specially designed for women. It is built with a combination of metal and plastic. This KM-3018 provides a comfortable and efficient shaving experience. It provides reliable performance for effective hair removal with a power output of 2W and a voltage range of AC 110-240V. It can operate for up to 40 minutes on an 8 hours single charge.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-3018 Lady Shaver and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★