Kemei KM-6831 1600W Low Noise Mini Hair Dryer
-22%
Price in Bangladesh
৳930
from 1 seller
The lowest price of Kemei KM-6831 in Bangladesh is ৳930 only. Buy Kemei KM-6831 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
Save 23%
৳1,200
৳ 930
📋 Kemei KM-6831 Full Specification
| Item | Hair Dryer |
|---|---|
| Model | ✅ KM-6831 |
| Brand | Kemei |
| Speed Setting | 2 |
| Material | ABS Plastic |
| Power Consumption | 1600W |
| Voltage | 220V, 50Hz |
| Dimension | 24 x 18cm |
📖 Overview
Kemei KM-6831 is a low noise mini hair dryer with 1600W power. It has 2-speed settings which are slow and loud. It can dry hair in no time. It releases hot and cold air. This hair dryer uses EHD+ technology which ensures that the right amount of heat is delivered to the hair without damaging it. Using this hair dryer brings more shine to the hair, which makes the hairstyle silky smooth. After use, this hair dryer can be folded and easily carried in a travel bag.
Be the first to review
Share your experience with Kemei KM-6831 1600W Low Noise Mini Hair Dryer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★