Kemey KM-2378 Hair Dryer
-35%
Price in Bangladesh
৳1,799
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Kemey KM-2378 Full Specification
| Item | Hair Dryer |
|---|---|
| Model | ✅ Kemey KM-2378 |
| Speed Setting | 3 |
| Protection | Overheat |
| Motor | DC |
| Power Source | Electric |
| Cable Length | 1.5M |
| Material | Plastic |
| Power Consumption | 3000W |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Dimension | 24 x 10 x 26 cm |
📖 Overview
Kemey KM-2378 is a very affordable hair dryer with a high output of 3000W that works great. This machine can be used to enhance hair care. It is an item that is highly functional, and practical with an excellent balancing system that is comfortable for daily use and ensures long durability due to its high function constructed material.
Be the first to review
Share your experience with Kemey KM-2378 Hair Dryer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★