R
Sakil Ahmed
07 January 2021 11.13 PM
Overall
★★★★★
Service Good and it detect fake note
| Item | Money Counting Machine |
|---|---|
| Model | ✅ AL-1600 |
| Brand | Kington |
| Counting Speed | 1000pcs/min |
| Size Of Countable Money | 50 x 110-90 x 170mm |
| Thickness Of Countable Money | 0.075-0.15 mm |
| Stacker Capacity | 100 old bills or 200 new bills |
| Hopper Capacity | 100 old bills or 200 new bills |
| Chained Note detection | Yes |
| Half Note detection | Yes |
| Counterfeit Note Detection | Yes |
| Display | 2 |
| Noise | 80W |
| Power Supply | AC220V±10% 50Hz AC110V±10% 60Hz |
| Weight | 7.5 Kg |
Service Good and it detect fake note
service good
You need to be logged in to set a price alert.
Your account has no email address. Please add one in your profile to receive price alerts.
We'll email you when any seller's price drops to or below your target.
We'll email you when the price drops to or below.
Pick 1 product to compare side-by-side with Kington AL-1600.
No location data available for this page.