KTX 1526 Extra Bass Wireless Speaker
-17%
Price in Bangladesh
৳990
from 1 seller
The lowest price of KTX 1526 E in Bangladesh is ৳990 only. Buy KTX 1526 E at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
Save 18%
৳1,200
৳ 990
📋 KTX 1526 E Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Model | ✅ KTX 1526 E |
| Speaker Usage | Standard |
| Speaker Type | Mini |
| Total Speaker | One Speaker |
| Total Power | 5W x 2 |
| Subwoofer | 2 x 3 inch |
| Audio Input | Wireless transmission range: up to 10 meters |
| Noise Ratio | 85db |
| Frequency | 100Hz-20Khz |
| Power Source | DC 5V USB Charging |
| Battery Capacity | Rechargeable Li-Battery 1200mAh |
| Memory Card | 32GB |
📖 Overview
This KTX 1526 is an extra bass speaker that can be connected via Bluetooth, with wireless transmission range up to 10 meters. It uses a DC 5V USB Charging method that takes time to charge up to 3 hours, and it offers a 1200mAh Li-Battery, so it provides 2 hours of music play time. Moreover, it supports a 32GB maximum memory card.
Be the first to review
Share your experience with KTX 1526 Extra Bass Wireless Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★