Lenovo V14 Core i5 10th Gen 256GB NVMe / 4GB RAM
-19%
Price in Bangladesh
৳42,000
from 1 seller
The lowest price of Lenovo in Bangladesh is ৳42,000 only. Buy Lenovo at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 19%
৳52,000
৳ 42,000
📋 Lenovo Full Specification
| Item | Laptop |
|---|---|
| Brand | Lenovo |
| Condition | Intact |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-1035G1 10th Gen |
| Processor Speed | 1.00 GHz up to 3.60 GHz, 6M Cache |
| Chipset | Integrated with processor |
| Screen Size | 14-inch HD LED Anti-Glare |
| RAM | 4GB DDR4 2666MHz, Up To 20GB Expandable |
| Hard Disk | 256GB M.2 NVMe |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | Integrated graphics card |
| Audio/Speaker | HD Audio, Dolby Audio, Stereo speakers, 1.5W x 2, Monaural microphone, Headphone / microphone combo jack |
| Networking | Optional RJ45 Extension Connector via USB |
| Webcam | 0.3M WebCamera |
| Card Reader | 1 x SD card reader |
| Battery | 2 Cell, 30Wh |
| Keyboard | Full-sized standard keyboard with one-piece Touchpad |
| Software | Original Windows |
| Ports | 1 x USB 2.0, 2 x USB 3.1 |
| Dimensions (W x D x H) | 12.9 x 9.5 x 0.8 inches |
| Product Weight (Kg) | 1.6Kg |
| Series | Others |
📖 Overview
The Lenovo V14 laptop is powered by an Intel Core i5-1035G1 10th-generation processor. Integrated Intel UHD graphics, 4GB DDR4 2666MHz RAM, and 256GB M.2 NVMe SSD. This laptop has a 14-inch HD display. It also has 2 cells, a 30Wh battery, a 0 full-sized standard keyboard with a single touchpad, 0.3M web camera.
Be the first to review
Share your experience with Lenovo V14 Core i5 10th Gen 256GB NVMe / 4GB RAM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★