LG 20MK400H 19.5" HD Display Computer Monitor
Price in Bangladesh
৳7,900
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 LG 20MK400H Full Specification
| Item | Monitor |
|---|---|
| Model | ✅ 20MK400H |
| Brand | LG |
| Screen Size | 19.5 Inch |
| Shape | Wide Screen |
| Panel | TN |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Display Type | LED |
| Brightness | Up to 200 cd/m² |
| Contrast Ratio | 600 : 1 |
| Viewing Angle | 90˚ |
| Color Support | 16.7M |
| Response Time | 2ms |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 1366 x 768p |
| Wall Mount Standard | 75 x 75 mm |
| Connectivity | 1 x HDMI, 1 x D-Sub, 1 x VGA, Headphone out |
| Dimension | 463.8 x 276.4 x 38.4 mm |
| Weight | 2.3 Kg |
📖 Overview
LG 20MK400H comes with protected eyes with a reader mode monitor. The monitor features a 19.5-inch LED monitor with HDMI and VGA / D-sub port, smart energy saving, flicker safe, wall mount, on-screen control, fast response time, 468.8 x 366.5 x 181.9mm set with stand.
Be the first to review
Share your experience with LG 20MK400H 19.5" HD Display Computer Monitor and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★