LG C3 65" Evo Ultra HDR OLED Smart TV
-34%
Price Range in Bangladesh
from
৳264,000
to
৳275,000
across 3 sellers
The lowest price of LG OLED65C3PUA in Bangladesh is ৳264,000 only. Buy LG OLED65C3PUA at the best price from BDStall. There are currently 3 sellers available. Prices range up to ৳275,000 based on condition and warranty.
Compare Sellers ✓ 3 in Bangladesh
📋 LG OLED65C3PUA Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Model | ✅ OLED65C3PUA |
| Brand | LG |
| Screen Size | 65" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | OLED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 0.1ms |
| Refresh Rate | 120Hz |
| Contrast | Perfect Black |
| Brightness | Yes |
| TV Tuner | ATSC, Clear QAM |
| Sound | Dolby Vision, HDR 10, Hybrid Log-Gamma |
| Connectivity | Wi-Fi 5 802.11ac & Bluetooth V5.0 |
| Remote | Magic Remote |
| Operating System | WebOs |
📖 Overview
LG C3 65" Evo Ultra HDR OLED Smart Television is powered by a9 AI Processor Gen6 designed for beautiful picture and performance. This LG C3 TV is designed ultra slim to blend in with the wall and set with the room when placed anywhere in the room. Favorite content including fitness, sports, entertainment, and more can be enjoyed on the channel. Also supports Quick Cards to keep favorite apps grouped together. Instantly play over 300 free channels with LG Channels.
Be the first to review
Share your experience with LG C3 65" Evo Ultra HDR OLED Smart TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★