LT535 Rechargeable Electric Nose Hair Trimmer
-15%
Price in Bangladesh
৳550
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 LT535 Full Specification
| Item | Trimmer |
|---|---|
| Model | ✅ LT535 |
| Type | Digital |
| Application | Nose & Ear |
| Material | ABS Stainless Steel |
| Blade | Yes |
| Battery | 130mAh |
| Power | Rechargeble |
| Voltage | 3.7V-4.2V |
| Working Time | 2 Hours |
| Dimension | 8 x 4 x 3cm |
| Weight | 50g |
📖 Overview
This LT535 is an electric nose hair trimmer that is made of stainless steel material. It provides excellent service during nose hair trim. It is very easy to use & ensures long durability. It has a 130mAh battery that provides a backup of up to 2 hours. The LT535 electric nose hair trimmer also has an advanced Type-C charging port.
Be the first to review
Share your experience with LT535 Rechargeable Electric Nose Hair Trimmer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★