Mango MG75FW1 75" 4K HDR Frameless WebOS TV
-28%
Price in Bangladesh
৳113,999
from 1 seller
The lowest price of Mango mg75fw1 75" 4k hdr frameless webos tv in Bangladesh is ৳113,999 only. Buy Mango mg75fw1 75" 4k hdr frameless webos tv at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 29%
৳160,000
৳ 113,999
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 75" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 4K |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | Yes |
| Brightness | Yes |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | Supports Dolby Audio, DTS-X and DTS Virtual: X Sound |
| Connectivity | USB, HDMI, Optical, LAN, Bluetooth 5.1, Dual Band Wi-Fi |
| Remote | Voice Control Remote |
| Operating System | WebOs |
📖 Overview
Mango MG75FW1 is a frameless television with a 75 inch panel. This television supports 4K HDR resolution that delivers incredibly detailed and clear images. It has LED display technology that delivers vivid colors and attractive contrasts in every picture. This TV is powered by WebOS 5.0 Operating System. It has a 60Hz refresh rate, which guarantees fluid and smooth animations and is perfect for watching fast-paced sports films.
Be the first to review
Share your experience with Mango MG75FW1 75" 4K HDR Frameless WebOS TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★