MARS MS 104 Dual SIM
Price in Bangladesh
৳1,350
from 1 seller
The lowest price of MS 104 in Bangladesh is ৳1,350 only. Buy MS 104 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kinbo shop bd
Tejgaon, Dhaka
৳ 1,350
📋 MS 104 Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ MS 104 |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | 850 / 900 |
| Network | 2G |
| SIM | Dual |
| Display | 1.71 Inch |
| Sound | Super |
| RAM | 32MB |
| Built In Memory | 32GB |
| External Memory | MicroSD, Up to 32 GB |
| Bluetooth | Yes |
| Camera | 0.8 Megapixel |
| Video | 320p at 15fps |
| FM Radio | FM |
| Battery Capacity | 1000mAh |
| Battery Type | Removable |
📖 Overview
The MARS MS 104 is a button mobile phone that supports GSM 2G network. It has dual SIM capability and a 1.71-inch display. This phone supports 32 MB RAM, 32 MB ROM, and microSD up to 32 GB. There is also dual torch LED lights, vibration mode, camera, auto call recording, wireless FM, MP3-MP4 player, and Bluetooth.
Be the first to review
Share your experience with MARS MS 104 Dual SIM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★