Matica CR80 White Proximity Card
-4%
Price in Bangladesh
৳20
from 1 seller
The lowest price of Matica CR80 in Bangladesh is ৳20 only. Buy Matica CR80 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Green Road, Dhaka
Save 5%
৳21
৳ 20
📋 Matica CR80 Full Specification
| Item | RFID Card |
|---|---|
| Model | ✅ Matica CR80 |
| Material | PVC |
| Size | 85.5 x 54mm |
| Thickness | 0.80mm |
| Surface | Glossy |
| Color | White |
| Shape | Rectangle with round corner |
| Reading Range | 5-10cm |
📖 Overview
This Matica CR80 is a proximity card that is made of high-quality PVC material. These cards are used as keycards for access control doors in office buildings. This card has an active RFID sensor that uses radio waves to transmit signals that activate the tag. Moreover, this proximity card is suitable for clubs, visiting, insurance, super marketing, parking, schools, hospitals, businesses, government, campus, entertainment, and libraries.
Be the first to review
Share your experience with Matica CR80 White Proximity Card and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★