Osaka 24" Basic HD LED Television
-13%
Price in Bangladesh
৳6,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 24" |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1080 x 1920p |
| Technology | LED |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 1000 |
| TV Tuner | Digital and Analog |
| Sound | 5W + 5W |
| Connectivity | HDMI, USB, VGA |
| Remote | Yes |
| Operating System | Standard |
📖 Overview
The Osaka 24" basic LED television promises to deliver incredibly life-like, dynamic and dramatic images that deliver brighter, more detailed and colorful information. It has a 5W + 5W Dolby Digital Sound System for better sound in the room. This TV consumes 74w low voltage which saves 90% energy than other TVs.
Be the first to review
Share your experience with Osaka 24" Basic HD LED Television and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★