Osaka 32" Basic HD LED TV
-7%
Price in Bangladesh
৳12,499
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Television Full Specification
| Item | Television |
|---|---|
| Screen Size | 32" HD |
| Panel | Flat |
| Resolution | 1366 x 768p |
| 3D Technology | 2D |
| Response Time | 5ms |
| Refresh Rate | 60Hz |
| Contrast | 1000 |
| Brightness | 1200cd/M |
| TV Tuner | Digital / Analog |
| Sound | 5W + 5W Audio Power Output |
| Connectivity | HDMI, USB, VGA |
| Remote | Yes |
| Operating System | Standard |
📖 Overview
This Osaka is a 32" basic LED TV that includes features of 1366 x 768p resolution, 60Hz refresh rate, 5W + 5W Audio power output, and HDMI, USB, and VGA connectivity. Also, this TV comes with 2GB RAM and 16GB ROM which ensures smooth performance while working. Moreover, it has a remote control system so, you can control the function on the TV remotely.
Be the first to review
Share your experience with Osaka 32" Basic HD LED TV and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★