Osram 5W Energy Saving Lamp
-19%
Price in Bangladesh
৳170
from 1 seller
The lowest price of Osram 5w energy saving lamp in Bangladesh is ৳170 only. Buy Osram 5w energy saving lamp at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
7 days parts
Save 19%
৳210
৳ 170
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | Fluorescent |
| Shape | Bulb |
| Output Wattage | 5W |
| Lumens | 275lm |
| Color Temperature | Warm / White 2700K |
| Lamp Life | 03 Years |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 / 60Hz |
| Energy Saving | 80% |
| Sensor | the holder of this lamp was designed to be an E27 type. |
📖 Overview
This Osram is a lamp that comes with a 5W power capacity, 220V, 50 / 60Hz voltage range. It can save energy up to 80%. Also, it comes with 275 lumens, 3 year lifetime, and 2700K while and warm color. Moreover, the holder of this lamp has been designed E27 type.
Be the first to review
Share your experience with Osram 5W Energy Saving Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★