Osram Dulux-D 26W Fluorescent Lamp
-21%
Price in Bangladesh
৳550
from 1 seller
The lowest price of Osram dulux-d 26w fluorescent lamp in Bangladesh is ৳550 only. Buy Osram dulux-d 26w fluorescent lamp at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
MAJOY ENTERPRISE
Baridhara, Dhaka
Save 21%
৳700
৳ 550
📋 Light Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Lighting Technology | Fluorescent |
| Shape | Tube |
| Power Consumption | 26W |
| Lumens | 1800lm |
| Color Temperature | 3000K / Warm |
| Lamp Life | 10000 hours |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 230 Volts |
📖 Overview
This Osram Dulux-D is a fluorescent lamp designed for settings such as commercial lighting, industrial lighting, classroom lighting and retail lighting. This lamp gives more light than normal lamp. Its power is 26 watts and luminous flux is 1800lm. It provides long life in use. This lamp has built-in surge protection that makes it last even in harsh conditions.
Be the first to review
Share your experience with Osram Dulux-D 26W Fluorescent Lamp and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★