Dell Precision 3570 Core i5 12th Gen 4GB NVIDIA T550
-6%
Price in Bangladesh
৳75,000
from 1 seller
The lowest price of Dell in Bangladesh is ৳75,000 only. Buy Dell at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
ElephantRoad, Dhaka
Save 6%
৳80,000
৳ 75,000
📋 Dell Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Brand | Dell |
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5 12th Gen |
| Processor Speed | 1.7 GHz, up to 4.4 GHz, 12 MB Cache |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| RAM | 16GB |
| Hard Disk | 1TB |
| Disk Type | SSD |
| Graphics Card | 4GB NVIDIA T550 Laptop GPU |
| Dimensions (W x D x H) | 358 x 232 x 19.3-21 mm |
| Product Weight (Kg) | 1.58 kg |
| Series | Others |
📖 Overview
This Dell Precision 3570 laptop includes an Intel Core i5 12th generation processor that can generate up to 4.4 GHz speed with a 12 MB Cache. It also has a 15.6 Inches display, 16GB RAM, 1TB SSD, 4GB NVIDIA T550 graphics, and more.
Be the first to review
Share your experience with Dell Precision 3570 Core i5 12th Gen 4GB NVIDIA T550 and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★