P47 Wireless Headphone
-10%
Price in Bangladesh
৳850
from 1 seller
The lowest price of P47 in Bangladesh is ৳850 only. Buy P47 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Aqib Gadget House
Jatrabari, Dhaka
Save 11%
৳950
৳ 850
📋 P47 Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Model | ✅ P47 |
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | V5.3 |
| Bluetooth Distance | 10 Meter |
| Impedance | 32 Ohm |
| Sensitivity | 105dB+/–3dB |
| Frequency | 50~20000Hz |
| Driver Unit | 40mm |
| Battery Capacity | 200mAh Li-ion Battery |
| Talk Time | 3 to 5 Hours |
| Audio Play Time | 5 to 6 Hours |
| Charging Time | 1 Hours |
| Standby Time | 96 Hours |
📖 Overview
This P47 Wireless Headphone is made from qualitiful material and its ergonomically designed which makes it perfect for daily use. It has a bluetooth version 5.3 connectivity with wireless connectivity distance up to 10 meter. With its 200mAh Li-ion battery it can give a 3 to 5 hours talk time, 5 to 6 hours audio play time in a single charge of 1 hour.
Be the first to review
Share your experience with P47 Wireless Headphone and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★