HP Compaq Pro 6300 Core i3 3rd Gen Micro Tower PC
-9%
Price in Bangladesh
৳9,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Desktop PC Full Specification
| Item | Desktop PC |
|---|---|
| Processor Type | Intel Core i3-3220 3rd Gen Processor |
| Processor Speed | 3.30GHz Clock Speed, 3M Cache |
| Main Board | Intel H61 Express Chipset |
| Monitor | Not including |
| RAM | 4GB DDR3 1660MHz |
| Hard Disk | 500GB SATA |
| Disk Type | HDD |
| Optical Drive | DVD Writer |
| Networking | Gigabit LAN, WiFi, Bluetooth |
| Keyboard | Not included |
| Mouse | Not Included |
| Casing | HP Compaq Pro 6300 |
📖 Overview
HP Compaq Pro 6300 micro tower PC features Intel Core i3 3rd generation with a maximum turbo frequency of 3.80 GHz. It comes with 4GB RAM and 500GB HDD storage capacity. HP Compaq comes with a casing that you can use for a long time.
Be the first to review
Share your experience with HP Compaq Pro 6300 Core i3 3rd Gen Micro Tower PC and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★