P47 Wireless Headphone with FM Radio
Price in Bangladesh
৳399
from 1 seller
The lowest price of P47 wireless headphone with fm radio in Bangladesh is ৳399 only. Buy P47 wireless headphone with fm radio at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
JTL TriFusion
Mirpur, Dhaka
Save 0%
৳400
৳ 399
📋 Headphone Full Specification
| Item | Headphone |
|---|---|
| Headphone Type | Over-ear |
| Connectivity | Bluetooth |
| Bluetooth Version | 5.2 |
| Bluetooth Distance | 10 meter |
| Impedance | 32 Ohm |
| Sensitivity | 105dB+/–3dB |
| Frequency | 50~20000Hz |
| Driver Unit | 40mm |
| Battery Capacity | 200mAh Li-ion Battery |
| Talk Time | 6 Hour |
| Audio Play Time | 6 hour |
| Charging Time | 2 hour |
| Standby Time | 18 Hour |
📖 Overview
P47 Wireless Headphone features a 10-meter scope of work, 2 hours charging time, 6 hours music and talk time, forward and backward selection function, 105dB+ / – 3dB sensitivity, very easy to use and carry, 32GB external TF storage, 10m Bluetooth range.
Be the first to review
Share your experience with P47 Wireless Headphone with FM Radio and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★