Dell Latitude 7410 Core i5 10th Gen 8GB RAM 14" Touch
-15%
Price in Bangladesh
৳33,990
from 1 seller
The lowest price of Dell latitude 7410 core i5 10th gen 8gb ram 14" touch in Bangladesh is ৳33,990 only. Buy Dell latitude 7410 core i5 10th gen 8gb ram 14" touch at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Kamalapur, Dhaka
Save 15%
৳40,000
৳ 33,990
📋 Used Laptop Full Specification
| Item | Used Laptop |
|---|---|
| Condition | Used |
| Laptop Type | Standard |
| Processor Type | Intel Core i5-10310U 10th Generation |
| Processor Speed | 1.70 GHz up to 4.60 GHz |
| Chipset | Integrated with a processor |
| Screen Size | 14" FHD Touch Screen |
| RAM | 8GB DDR4 |
| Hard Disk | 512GB NVME M.2 |
| Disk Type | SSD |
| Optical Drive | N/A |
| Graphics Card | Intel UHD Graphics |
| Audio/Speaker | Dual stereo speakers, dual array digital microphones, HD Audio, HP Audio Boost |
| Networking | Intel Wi-Fi 6 AX201 2x2 802.11ax 160MHz, Bluetooth 5.1 |
| Webcam | 720p HD Webcam |
| Card Reader | Smart Card Reader |
| Battery | 4 Cell Express Charge Capable |
| Keyboard | Spill-resistant, Backlit keyboard |
| Software | Windows |
| Dimensions (W x D x H) | (12.65x8.34x18.31) Inch |
| Product Weight (Kg) | 1.63 kg |
| Series | Dell Latitude |
📖 Overview
This Dell Latitude 7410 laptop comes with an Intel Core i5 10th-generation processor and can run at a maximum speed up to 4.60 GHz. It has 8GB DDR4 RAM and 512GB SSD storage capacity. Also, this laptop has a 14" FHD touch Screen Display. It supports Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) and Bluetooth 5.1 for network connectivity.
Be the first to review
Share your experience with Dell Latitude 7410 Core i5 10th Gen 8GB RAM 14" Touch and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★