Panasonic EH-ND21 Hair Dryer with Quick-Dry Nozzle
-35%
Price in Bangladesh
৳2,499
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Panasonic EH-ND21 Full Specification
| Item | Hair Dryer |
|---|---|
| Model | ✅ EH-ND21 |
| Brand | Panasonic |
| Speed Setting | 3 |
| Protection | Overheating |
| Power Source | Electric |
| Cable Length | 1.5M |
| Power Consumption | 1200W |
| Voltage | 220V, 50Hz |
| Weight | 360gm |
| Dimension | 7 x 14.1 x 21.4 cm |
📖 Overview
This Panasonic EH-ND21 hair dryer has 1200W power that will help you get a smooth hair drying experience with high airflow. It has a foldable handle, which enables it to be easily folded and hidden in a backpack or handbag and easily carried. It has 3 different speed settings, a healthy mode, and a great shot.
Be the first to review
Share your experience with Panasonic EH-ND21 Hair Dryer with Quick-Dry Nozzle and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★