Panasonic EH-NE65-K655 2000W Ionity Hair Dryer
-12%
Price in Bangladesh
৳4,800
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Panasonic EH-NE65-K655 Full Specification
| Item | Hair Dryer |
|---|---|
| Model | ✅ EH-NE65-K655 |
| Brand | Panasonic |
| Heat Setting | 3 |
| Warm Air | Yes |
| Cold Air | Yes |
| Protection | Heat |
| Power Consumption | 2000W |
| Voltage | 220-240V, 50/60Hz |
| Weight | 340gm |
| Dimension | 165 x 80 x 260mm |
📖 Overview
The Panasonic EH-NE65-K655 hair dryer uses a well-balanced combination of powerful airflow and heat dispersion to provide drying performance equal to a 2300W dryer while using just 2000W of energy. Powerful ionized airflow dries your hair quickly while keeping its natural sheen. Ions coat each hair's surface, minimizing static electricity and making it smooth and lustrous. The Hair Dryer features an ergonomically designed shape that is well-balanced in weight for a comfortable grip.
Be the first to review
Share your experience with Panasonic EH-NE65-K655 2000W Ionity Hair Dryer and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★