Panasonic NA-128XB1WAS 8kg Front Loading Washing Machine
-11%
Price in Bangladesh
৳59,000
from 1 seller
The lowest price of Panasonic NA-128XB1WAS in Bangladesh is ৳59,000 only. Buy Panasonic NA-128XB1WAS at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Paltan, Dhaka
Save 12%
৳67,000
৳ 59,000
📋 Panasonic NA-128XB1WAS Full Specification
| Item | Washing Machine |
|---|---|
| Model | ✅ NA-128XB1WAS |
| Brand | Panasonic |
| Washing Method | Fully Automatic |
| Washing Capacity | 8kg Washer |
| Motor Speed | 1200 |
| Wash Programs | Aqua Fresh Wash (3 Water Flows to Beat Tough Stains) |
| Power Supply | 200-240V , 50HZ |
| Power Consumption | 1900 W |
| Dimension (WxDxH) | 675 x 650 x 860 mm |
| Weight | 66kg |
📖 Overview
This Panasonic NA-128XB1WAS is a high-quality washing machine with a washing capacity of 8 kg. This machine has a stain wash feature for easy stain removal that can even remove stains that have been stuck to clothes for a long time. It comes with Aqua Fresh Wash that has 3 water flows to beat tough stains.
Be the first to review
Share your experience with Panasonic NA-128XB1WAS 8kg Front Loading Washing Machine and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★