Philips E218L Dual SIM
-12%
Price in Bangladesh
৳3,499
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Philips E218L Full Specification
| Item | Mobile Phone |
|---|---|
| Model | ✅ E218L |
| Brand | Philips |
| Mobile Type | Button |
| GSM/CDMA | GSM |
| Network | 4G |
| SIM | Dual |
| Display | 2.40 inches LCD |
| External Memory | Max 32 GB |
| Camera | 0.3 Mpx, 640x480 px |
| Video | MPEG4 |
| FM Radio | Yes |
| Battery Capacity | Li-Ion 1050mAh |
| Battery Type | Removable |
| Weight | 113g |
📖 Overview
This Philips E218L is a button phone that has been designed stylishly. It supports dual SIM and 4G network connectivity. Also, this phone has an LCD 2.40-inch display with 640 x 480-pixel resolution. Moreover, it offers a 1050mAh battery capacity that ensures a long time of charging backup so, you don't have to worry about charging.
Be the first to review
Share your experience with Philips E218L Dual SIM and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★