Philips Master 36W 2-Feet Tube Light
Price in Bangladesh
৳3,250
from 1 seller
The lowest price of Philips TL-D 90 DE LUXE T8 36W/965 in Bangladesh is ৳3,250 only. Buy Philips TL-D 90 DE LUXE T8 36W/965 at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Uttara, Dhaka
৳ 3,250
📋 Philips TL-D 90 DE LUXE T8 36W/965 Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Model | ✅ TL-D 90 DE LUXE T8 36W/965 |
| Brand | Philips |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Tube |
| Body Material | Glass, Aluminum |
| Output Wattage | 36W |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220V |
📖 Overview
This Philips Master TL-D 90 DE LUXE T8 36W/965 tube light is made from high-quality glass, and aluminum material and it has some amazing features such as daylight simulation, energy efficiency, designed for long operational life, eco-friendly, 36W output wattage, electricity power source, 220V voltage, warm white color light, and 2-feet tube size light.
Be the first to review
Share your experience with Philips Master 36W 2-Feet Tube Light and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★