Philips Master TL-D90 De Luxe 18W/965 Tube Light
Price in Bangladesh
৳1,800
from 1 seller
The lowest price of Philips in Bangladesh is ৳1,800 only. Buy Philips at the best price from BDStall. There are currently 1 seller available.
Compare Sellers ✓ 1 in Bangladesh
Motijheel, Dhaka
৳ 1,800
📋 Philips Full Specification
| Item | Light |
|---|---|
| Brand | Philips |
| Lighting Technology | LED |
| Shape | Tube |
| Body Material | Glass, Aluminum |
| Light Size | 2 Feet |
| Output Wattage | 18W |
| Color Temperature | 6500K |
| Power Source | Electricity |
| Voltage | 220V |
📖 Overview
This Philips Master TL-D 90 DE LUXE T8 18W/965 tube light is made from high-quality glass, and aluminum material. It includes features daylight simulation, energy efficiency, designed for long operational life, eco-friendly, 220V voltage, warm white color light, 2-feet tube size light, 18W output wattage, and electricity power source.
Be the first to review
Share your experience with Philips Master TL-D90 De Luxe 18W/965 Tube Light and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★