POE255II POE Network Weather Resistant Column Speaker
Price in Bangladesh
৳24,000
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Speaker Full Specification
| Item | Speaker |
|---|---|
| Speaker Usage | Home Theater |
| Speaker Type | Multimedia |
| Total Speaker | Two Speaker |
| Total Power | 16W |
| Audio Input | Wired |
| Noise Ratio | ≥70dB |
| Frequency | 100- 18 kHz (±3dB) |
| Power Source | Electricity |
| Dimension | Package Dimension: 160 x 280 x 500mm<br>Machine Dimension: 109 x 102 x 376mm |
| Weight | Gross Weight: 5.5kg (2 pcs)<br>Net Weight: 1.9kg |
📖 Overview
This PoE255IINetwork is an outdoor waterproof column speaker. It is a network play terminal with audio data streaming based on the TCP or IP transmission protocol, that can be mounted in any place accessible to the network. Also, it features built-in two woofers and a tweeter, featuring a sound effect adjustment function. Ideal choice for schools, gymnasiums, parks, railway stations, airports, villas, or supermarkets.
Be the first to review
Share your experience with POE255II POE Network Weather Resistant Column Speaker and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★