Royal Platinum 8K Android TV Box
Price in Bangladesh
৳4,500
Compare Sellers
No sellers currently available. Check back soon.
📋 Android TV Box Full Specification
| Item | Android TV Box |
|---|---|
| Processor | Quad Core 64-Bit Processor |
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
| Audio | Yes |
| Graphics | 8K Ultra HD |
| Connectivity | Wi-Fi and Bluetooth |
| OS | Android |
📖 Overview
Royal Android Smart TV Box comes with 8GB RAM and 128 GB ROM. It supports YouTube, Prime Video, Google Play Games, Google Play, and other similar programs and comes with a free 1000+ channel live television package. It is powered by a powerful quad-core 64-bit CPU series so any apps can be run through it.
Be the first to review
Share your experience with Royal Platinum 8K Android TV Box and help thousands of buyers in Bangladesh make a better decision.
✓ Takes under 2 minutes
✓ Help other buyers
✓ Ask the seller anything
or rate this product
How would you rate it?
★
★
★
★
★